Kafja, nga një ngjyrë ‘e trishtuar’ në një ngjyrë të domosdoshme për sezonin vjeshtë 2021

Është ngjyra e tokës, e vjeshtës, e konkretitetit: kafeja është protagoniste e gardërobës, si gjatë ditës ashtu edhe në mbrëmje.

E konsideruar gabimisht si një ngjyrë “e trishtuar” ose e mërzitshme, shfaqjet e modës Vjeshtë / Dimër 2021-22 kanë zgjedhur ngjyrat e çokollatës dhe kanellës si ngjyrat e domosdoshme të sezonit.

Nga Fendi, i cili e zgjodhi atë për veshjet elegante me ngjyrë kafeje, deri tek Hermès, i cili e propozoi në një version total look, shumë marka janë fokusuar në ngjyrat e tokës për sezonin dimëror.

Ngjyra kafe konsiderohet e vështirë për tu veshur: sekreti është të zgjidhni midis shumë nuancave të ngrohta dhe të ftohta, të cilat përshtaten me çdo lloj ngjyre dhe pëlhure, nga lëkura në lesh, nga kamoshi në mëndafsh.

Më poshtë janë veshjet e shfaqura në pasarelë, të cilat mund t’iu ndihmojnë për t’u frymëzuar dhe kombinimet më të lezetshme

Image