Ngjyra e vaniljes – Trend elegant dhe i thjeshtë i dekorimit

Të gjithë e dimë që vera është sezoni për rinovimet e mëdha të shtëpive. Pra, nëse po filloni këtë aventurë, por nuk dini se cilën ngjyrë të zgjidhni, ne ju paraqesim vanilje! Me këtë nuancë të bardhë nuk do të bëni kurrë një zgjedhje të keqe. Ju mund të përdorni ngjyrën e vaniljes në kuzhinë, dhomën e gjumit, dhomën e ngrënies … praktikisht kudo. Dhe nuk është kurrë shumë nëse bëhet me shije. Atmosfera e ngrohtë është e garantuar! Zbuloni këshillat tona të planifikimit dhe dekorimit për të krijuar një parajsë të vërtetë në shtëpi.

Ngjyra vanilje për një brendshme vërtet të qetë

kanape në shtëpi vanilje

Ne jetojmë në një botë kaosi ku sindroma “workaholic” gjithnjë e më shpesh. Prandaj, gjithnjë e më shumë njerëz preken nga një sulm paniku. Epo, kjo është arsyeja pse ngjyra e vaniljes është bërë shpejt një zgjedhje e duhur për sa i përket brendësisë. Duke pikturuar muret e shtëpisë tuaj në vanilje, ju do të krijoni një vend pushimi ku mund të shkëputeni dhe të shijoni një moment relaksi. Trendi i vaniljes është zgjedhja perfekte për një atmosferë Zen.

Ngjyra e vaniljes është në gjysmë të rrugës midis paletës neutrale dhe të bardhave delikate të lyer. Simbol i pastërtisë dhe butësisë, mund të zbatohet në të gjitha muret e dhomës tuaj të gjumit. Mund të themi se ngjyra e vaniljes është një kameleon i vërtetë, sepse përshtatet në mënyrë të përkryer për të gjitha stilet dhe dekorimet. Nëse nuk jeni adhurues të brendësisë minimaliste, mund të kombinoni muret me ngjyra neutrale me një divan shumëngjyrësh, piktura ose jastëkë. Për më tepër, do të keni mundësinë të ndryshoni dekorin sipas stinës, pa marrë parasysh ngjyrën e mureve.

Ngjyra e vaniljes është ideale për të riformuar kuzhinën tuaj sipas tendencave të dekorit 2020. Ju mund të kombinoni bojë vanilje me mobilje të bardhë ose të kombinoni një set kuzhine vanilje me një tavolinë druri të lehta. Rezultati jo vetëm që do t’ju fitojë qartësi, por edhe elegancë. Një motiv i shkëlqyeshëm për të kaluar më shumë kohë në kuzhinë duke krijuar kryeveprat tuaja të kuzhinës. Ju keni gjithçka për të fituar me ngjyrën e vaniljes.

Dekorimi i vaniljes për të rifreskuar atmosferën e një dhome

dekor i dhomës së gjumit me vanilje

Nëse nuk planifikoni të bëni ndryshime drastike, por përsëri dëshironi ta bëni brendësinë tuaj të duket e ndritshme dhe e qartë, filloni me dekorimet e vogla. Një qilim me ngjyrë të butë ose perde me ngjyrë vanilje. Këto nuanca neutrale do të jenë arma juaj e fshehtë në krijimin e një hapësire super shik. Nëse respektoni modën eko-përgjegjëse, liri dhe pambuku organik janë ideale për ju. Zakonisht, është ngjyra e tyre e vaniljes.

Në dhomën e gjumit, mund të vendosni çarçafë në një ngjyrë krem ​​vanilje. Do të ndërthur pa ndërprerje çdo ngjyrë dhe stil të brendshëm duke krijuar një atmosferë të qetë. Si një plotësim i dekorimeve, nëse i vishni muret me një ngjyrë rozë të zbehtë, do të krijoni një dhomë gjumi romantike. Ju gjithashtu mund të shtoni disa elemente druri për një prekje natyrore.

Dhomë foshnje me vanilje me thekse druri

dhoma per femije pastel vanilje

Shndërroni çerdhen në një parajsë paqeje me detaje me ngjyrë vanilje si: fenerë letre, fener letre ose blinds të brendshëm. Kjo do të krijojë një atmosferë natyrore dhe fshikëza për fëmijën tuaj. Një mundësi tjetër është të pikturoheni muret në këtë ngjyrë delikate dhe të dekoroni dhomën me lodra dhe tekstile me një ngjyrë të ftohtë. Për vajzat, shkoni për hijen e pjeshkës dhe thekse prej ari. Për djemtë, zgjidhni detaje blu të zbehtë dhe argjend.

Mos harroni tarracën dhe ballkonin! Spaceshtë hapësira jonë e “arratisjes” gjatë ditëve të verës dhe dekorimi i tyre nuk duhet të neglizhohet. Pra, pse të mos i dekoroni pak ato? Mund të vendosni disa fenerë letre kineze, drita delikate e të cilave do të krijojë një atmosferë të mrekullueshme relaksuese. Një ide e shkëlqyer me një çmim të ulët.

Ne gjithashtu do të tërheqim vëmendjen tuaj në hapësirën e punës në shtëpi.,Shtë, ndoshta, këndi më i rëndësishëm kur bëhet fjalë për dekorimin dhe ngjyrën. Ne duhet të shmangim nuancat intensive dhe të krijojmë një brendshme komode dhe origjinale për të qenë më produktiv. Pra, vini bast në ngjyrën e vaniljes, e cila, në këtë rast, është një bast i sigurt. Përveç kësaj, kjo ngjyrë qetëson sytë dhe rekomandohet kur punoni në kompjuter.

Kur bëhet fjalë për zbukurimin, zgjedhja është me të vërtetë e madhe. Nëse vendosni për një dekor bohem, duhet të luani me materialet në vend të kësaj – një kufi të thurur, mbjellës me fibra natyrale dhe një tërheqës artizanal të ëndrrave. Për të pasur një ajër luksoz, theksoni me zbukurime të vogla prej ari, një abazhur kristali dhe çarçafë sateni.

dhoma gjumi ne mure vanilje

A ju pëlqen ngjyra të ndritshme? Nuk ka problem! Vendosni një jastëk në ngjyrën tuaj të preferuar dhe përputheni atë me perdet ose qilimin në të njëjtën ngjyrë. Isshtë një rregull i artë i dizajnit të brendshëm që duhet të respektohet në të gjitha dhomat e gjumit – duhet të keni të paktën një tekstil me të njëjtën ngjyrë si perdet.

Një dhomë për fëmijë me mure me ngjyrë vanilje dhe dekorime pasteli

dhoma e fëmijëve dhoma e fëmijëve

Ngjyrat e zbehta i japin një ajër të veçantë, të thjeshtë dhe elegant dhomës tuaj

kuzhinë me ngjyrë vanilje

Kuzhinë e ndritshme me mure vanilje

kuzhine e ngrohte e ngrohte minimaliste

Një pjesë me ngjyrë neutrale e shoqëruar me perde me lule dhe jastëkë Navajo

bojë me ngjyrë vanilje