Ora Muri Me Dizajn Origjinal – Dekorim Praktik Dhe Estetik

Shtimi i një ore muri me dizajn origjinal është një nga mënyrat më të mira për të dekoruar brendësinë tuaj ndërsa e pasuroni atë me një objekt sa më praktik, aq edhe estetik. Ne ju ofrojmë një galeri me 20 fotografi për këtë temë për t’ju shërbyer si një burim frymëzimi artistik. Qoftë në dhomën e ndenjes, dhomën e ngrënies apo edhe në dhomën e fëmijës, ora origjinale e murit me dizajn është një objekt i vërtetë i artit bashkëkohor!

Ora mur me dizajn origjinal në dhomën e ndenjes ekzotike

ora e murit dizajn origjinal dhomë e gjallë e kuqe-ekzotike

Ora origjinale e stilit të cilësisë së mirë të murit është ndër zgjedhjet më të njohura të pronarëve të shtëpive. Pse? Shkon mirë me sallonin bashkëkohor të ndenjes, si dhe me dhomën e ndenjes industriale retro, madje edhe me atë të stilit kolonial!

Orën origjinale të murit me dizajn në metal të patinuar në dhomën e ndenjes në stilin kolonial

Numrat-e-modelimit-të-orës-së-murit-patinuar-metal-romak

Kjo shihet qartë në galerinë tonë të fotove, ku do të gjeni orën e përmasave të mëdha me numra romakë dhe rrotullues metali të tejkaluar, të kombinuara, për shembull, me tapiceri elegante dhe mobilje ekzotike prej druri.

Ju lutemi zgjidhni një dizajn me cilësi të kundërt me atë të mobiljeve

ora-muri-dizajni-origjinal-pasti-muri-pasqyra-e madhe

Një trend tjetër premtues është ora origjinale e murit të dizajnit pa një thirrës, elementët e së cilës ngjiten drejtpërdrejt në mur! Pasqyruar në fotot e mësipërme, për shembull, krijon një kontrast fantastik me mobiljet e veshur me susta në pëlhurë okër dhe jeshile.

Ora me përmasa të mëdha dhe karriget e saj Eames në një papafingo elegante

dizajn origjinal orë muri karrige të mëdha-dizajn-Eames

Ora e madhe e cilësisë së mirë në sfondin e veshjes me mur me tulla është një domosdoshmëri absolute kur flitet për papafingo industriale ose apartament me dhoma të hapura me njëra-tjetrën. Me karriget e stilistëve Eames me ngjyra tokësore të papërputhura, kjo është një kryevepër e vërtetë e dizajnit bashkëkohor!

Ide të mrekullueshme për orën origjinale të murit të stilit të cilësisë së mirë

orë-mur-dizajn-origjinal-i-stilit-të-cilësisë së mirë-John-Lewis

Këtu janë disa ide të shkëlqyera për orën origjinale të murit të dizajnit të cilësisë së mirë nga dizajni John Lewis! Këshilla jonë e dekorimit: zgjidhni një sfond me tulla të bardha ose dru të rikuperuar.

Ngjitëse Big Ben dhe mekanizëm i parafabrikuar për projektin tuaj unik

afro-ora-model-origjinal-afishe-Big-Ben-mekanizmi

Ngjitëset e murit janë super të njohura, përfshirë orët vetë-ngjitëse. Ne vetëm blejmë mekanizmin, zgjedhim një afishe dhe voila të përshtatshme – një orë muri me dizajn origjinal!

Ide zbukurimi elegant duke përdorur tekstet e larmishme të objekteve

shifra origjinale-të-modelimit-orë-mur-retro-romake

Orët prej metali të motit i shtojnë cilësi interesante çdo brendshme. Këtu është shoqëruar me mobilje prej druri të errët dhe një tas të bukur dekorativ në bakër me shkëlqim.

Orë muri me dizajn origjinal në lis të ngurtë

oriz muri me porosi origjinale lisi i ngurtë

Një ide me të vërtetë e shkëlqyer është të zgjidhni një orë të bërë nga druri i fortë lisi! Dhe kur personalizohet me një mesazh të dashur, edhe më mirë!

Ora e murit avangardë pa thirrës ose numra

ora-muri-modeli-origjinal-i pikturuar-i kuq-metal-i-bardhë-tulla-mur

Brendësitë bashkëkohore janë shumë eklektike, prandaj zgjedhja e një sfondi të bërë me tulla të bardha të pikturuara dhe zbukurimi i saj me një orë projektuesi në metal të kuq të veshur me pluhur nuk është më asgjë çuditëse!

Orë muri me dizajn origjinal, e pajisur me xhep magazinimi, ashtu si një kangur

orën origjinale të murit të dizajnit Kangaroo David Nicolas Design Studio

Këtu janë 2 variacione fantastike të orës mur të dizajnit origjinal Kangur, të dizajnuar dhe prodhuar nga David & Nicolas Design Studio! Solutionshtë zgjidhja e hapësirës së magazinimit që nuk është kurrë e mjaftueshme.

Orë origjinale muri me akrepa të bardhë 3D në një thirrës të zezë mat

ora-muri-dizajni origjinal-bashkëkohor-3D-akrepat

Këtu është një ide përrallore në orën origjinale të murit të dizajnit që duket se është thjesht minimaliste, por në fakt, siç shihet në foto, ajo gjithashtu harmonizohet me brendësinë elegante të vendit!

Ora mur me dizajn origjinal – shkoni për numrin e bakrit

ora-origjinale-e-murit-Shëron-dizajnin-thirrjen-bakër

Bakri po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar si një material për të bërë sende të përditshme dhe nuk është vetëm për enët e gatimit, por gjithashtu gjithnjë e më shumë për sendet dekorative.

Ide praktike dhe e bukur për dhomën e fëmijëve

ora-muri-dizajni-origjinal-ngacmimi-dhoma-për-fëmijë-shumëngjyrësh

Një ide e shkëlqyeshme për orën e murit për çerdhen që do t’i bëjë nënat më të lehta – afishe që përfaqësojnë punët e përditshme me orë pranë numrave!

Ora muri me dizajn origjinal në të zezë dhe të bardhë dhe rrathët në portokalli të ndritshme

ora-muri-dizajni-origjinal-i zi-bardhë-deko-hoops-portokalli

Ju lutemi shkoni për një orë muri me dizajn origjinal në të zezë dhe të bardhë dhe shtoni dekorime shumëngjyrëshe, si vazo në jeshile ulliri dhe rrathë me portokalli të ndritshme në mur, për shembull.

Ora minimale e murit, mezi shihet në sfondin e matur

ora-mur-dizajni origjinal-minimalist-pa-dhomë ngrënieje

Dizajni minimalist është, sigurisht, pothuajse i lirë nga dekorimi, prandaj një orë pa një thirrës dhe pa numra, e përbërë nga duar të “vendosur” në mur, i përshtatet atij si një dorezë!

Nëse duhet të zgjidhni vetëm një artikull dekorativ, ora e murit është një mundësi e shkëlqyeshme

ora-muri-modeli-origjinal-kuzhina-dhoma-ngrënie metali

Aneks kuzhine prej druri të lehtë me tryezë të zezë ngrënie dhe karrige të përshtatshme në një sfond të bardhë – duket mirë, por diçka mungon… Sigurisht – një orë e madhe metalike në mur!

Orë muri me origjinal me dizajn numra romakë dhe dekor fantastik në stilin e chalet malore

ora-muri-dizajni-origjinal-romak-numrat-patinuar-metali

Ky është një shembull i shkëlqyeshëm i dizajnit të brendshëm në stilin e një vendi ose shtëpie me disa thekse të forta druri! Ju lutemi vini re qoshen e bukur të leximit dhe dekorimin e suksesshëm të orës metalike të tejkaluar.

Një orë e madhe metalike e cilësisë së mirë shkon mirë me dekorimin e dorës së dytë

ora-mur-dizajni-origjinal-numer-romak-tregu i pleshtave

Ah po, dekorimi i shpirtit të dorës së dytë në të gjithë shkëlqimin e tij – një eklektik magjik ngjyrash dhe strukturash, i kurorëzuar nga një orë e bardhë e cilësisë së mirë me numra romakë!

Ide për adhuruesit e objekteve të jashtëzakonshme

ora-muri-modeli-origjinal-ngjyra-akrepat e tifozëve

Për dashamirët e stilit avangardë, këtu është një orë muri me dizajn origjinal, duart e së cilës formojnë një tifoz në ngjyrat frymëzuese të ngopura!

Orë muri me afishe të pasqyruara që harmonizohen me mobiljet esëll dhe elegant

ora-muri-dizajni-origjinal-paste-divan-muri-jashtë-bardhë

Dhe natyrshëm, divani i drejtë me pëlhurë gri, i cili është bërë një klasik, nuk mund të bëjë pa disa jastëkë dekorativë, por edhe dekorimin e duhur të murit – elegant dhe funksional në të njëjtën kohë!