Pllaka Ishulli Kuzhine: Maja E Modës Për Dekorimin E Kuzhinës

Mënyrat për të dekoruar një kuzhinë janë të pafundme dhe të gjithë kanë mënyrën e tyre për të qenë krijues dhe për të personalizuar hapësirën e tyre. Bojë, sfond, tekstile, mbulesa muri të nivelit më të lartë: sfera e mundësive është e pabesueshme. Por nëse jeni duke kërkuar për një ide të re sa origjinale aq edhe befasuese, ja një që premton t’ju bëjë përshtypje. Pllaka e ishullit të kuzhinës është dekori i ri i modës që lartëson kuzhinat e të gjitha stileve. Kjo zgjidhje është perfekte për rinovimin e një kuzhine ose shtimin e një prekjeje të vogël dekorative në ishullin tuaj.

Përmirësoni brendësinë tuaj me pllaka ishulli kuzhine

pllaka ishulli kuzhine model gjeometrik bardh e zi kuzhinë e bardhë dhe e ndritshme

Me pllaka, shtimi i karakterit në ishullin tuaj të kuzhinës është më e lehtë se kurrë. Mozaikët dhe pllakat e brezit të ri ju ndihmojnë ta bëni ishullin tuaj funksional dhe praktik një element dekorativ mjaft tërheqës. Një larmi e materialeve, formateve, teksteve dhe ngjyrave janë në dispozicion për ju, gjë që e bën zgjedhjen tuaj më të pasur… dhe më të komplikuar. Por nëse keni një ide se si do të donit të dukej ishulli juaj, thjesht ndiqni intuitën tuaj dhe do të keni përfundimisht atë që dëshironi.

Çfarë lloji të pllakave të zgjidhni për ishullin tuaj të kuzhinës?

pllakë ishulli kuzhine model rozetë pllakë çimentoje imitim

Në ditët e sotme, pllakat vijnë në mijëra modele për t’u përdorur vetëm ose në kombinim me njëra-tjetrën. Gjeometrike, arabeske, orientale, Art Deco, trompe l’oeil: pllakat zbukuruese mund të ndryshojnë plotësisht atmosferën e kuzhinës tuaj. Pllakat e çimentos, me modelet dhe ngjyrat e tyre spektakolare, vazhdojnë të jenë një trend i fortë në dizajnin e brendshëm. Më i guximshmi ndër ju mund të vërë bast edhe në një pllakë patchwork që ndërthur modele krejtësisht të ndryshme për një paraqitje shumë grafike dhe origjinale. Por gjithsesi duhet të shmangni mbivlerësimin e modeleve dhe ngjyrave sepse kjo tenton të lodhë syrin.

Pllaka çimentoje imitim kuzhinë vere me tavolinë betoni

Kur bëhet fjalë për pllakat e ishullit të kuzhinës, gjithçka është në përmasa. Zgjidhni pllakat tuaja sipas madhësisë së kuzhinës. Pllaka të mëdha me model është e papërshtatshme për një kuzhinë të vogël. E njëjta gjë vlen për modelet miniaturë të cilat duhet të shmangen në kuzhinat e mëdha. Sidoqoftë, ju mund të përballoni pllakat e ëndrrave tuaja pa marrë parasysh sa zbukurime dhe ngjyra ato përmbajnë – për sa kohë që nuk e teproni. Mos e vishni të gjithë ishullin, por më tepër një seksion – rezultati do të jetë shumë më estetik.

Pllakë gjeometrike ishull kuzhine betoni

Veçanërisht të njohura në ambientet e brendshme bashkëkohore, modelet gjeometrike ndihmojnë në krijimin e një paraqitjeje grafike dhe origjinale. Një pllakë ishulli kuzhine si kjo është një zgjedhje e shkëlqyeshme për shtëpitë moderne që u mungon pak më shumë karakter.

Pllakë modeli oriental dekor i ekspozuar i ishullit të kuzhinës blu dhe të bardhë

Asgjë nuk është më e bukur se një pllakë e zbukuruar me motive orientale! Mandalas, mozaikë ose yje orientalë: zgjedhja është e madhe dhe kjo është e mirë! Për të dekoruar ishullin në kuzhinën tuaj moderne fshatare, vini bast mbi pllaka me model në të bardhë dhe blu që do të futin elegancën dhe delikatesën në dekor.

idetë e pllakave të yjeve të zezë dhe të bardhë dekor i zi i ishullit të kuzhinës

Një ide tjetër dekorimi grafik, tjegullat me yje sipër janë në harmoni të plotë me ishullin e kuzhinës së zezë.

Pllaka mandala marokene në ishull prej betoni blu dhe të bardhë

Me modelet e saj spektakolare dhe ngjyrat magjepsëse, pllakat e stilit marokenë pushtuan shpejt ambientet e brendshme bashkëkohore. Peshoret e peshqve me mozaik, modelet e rozetave, mandalas, yjet dhe moucharabiehs veshin ishullin e kuzhinës me elegancën marokene, veçanërisht të popullarizuara në kontekstin bashkëkohor.

pllaka lara-lara pllaka çimentoje ngjyra të ndritshme dekor i bardhë i kuzhinës

Veshja e ishullit të kuzhinës në pllaka është një strategji fituese për krijimin e një pike fokale mbresëlënëse në kuzhinë. I disponueshëm në ngjyrat pastel për të përsosur një dekor skandinav ose në tone pop për të theksuar karakterin modern të kuzhinës, ishulli me pllaka menjëherë bëhet elementi kryesor i faqosjes. Funksionale dhe më estetike se kurrë, kjo pjesë e mobiljeve është maja e re e dekorimit për dizajnerët e brendshëm.

kuzhinë moderne e vogël e bardhë me model gjeometrik blu dhe të bardhë bar me mëngjes me pllaka dhe karrige bar lëkure kafe

Nëse keni një kuzhinë të vogël, merrni parasysh ta dekoroni ishullin tuaj me tjegulla me ngjyra të ndritshme dhe të gjalla. Këto gjëra do të krijojnë përshtypjen e një hapësire më të ajrosur dhe më të ndritshme.

pllaka metro e zezë nyje të bardha karrige lëkure kafe

Pllakat e metrosë vazhdojnë të jenë një nga trendet kryesore në dekorimin e brendshëm. Pas kthimit të tyre, këto pllaka u vendosën shpejt në kuzhina dhe banjo në modë, duke marrë frymë nga një erë retro shumë moderne. Nëse dëshironi të shijoni bukurinë e pllakave të metrosë në kuzhinën tuaj, mos hezitoni të vishni ishullin qendror dhe pjesën e pasme. Për një rezultat estetik, zgjidhni tjegullat e metrosë sipas ngjyrës së mureve dhe dollapëve.

3d model gjeometrik tjegull dekor ishull kuzhine

Një pllakë 3D gjashtëkëndore për të dekoruar ishullin tuaj të kuzhinës? Projektuesit e brendshëm thonë “po”. Kjo ide është ideale për ata që duan të sjellin një detaj modern dhe tërheqës në kuzhinë ndërsa krijojnë një pikë të re fokale rreth së cilës familja bashkohet. Pllakat në gri / të bardhë, të zezë / të bardhë dhe blu / të bardhë janë ndër më të kërkuarat.

pllaka ishulli kuzhine model oriental bardh e zi

Pllaka me model të frymëzuar nga orientet ndërthuret mrekullisht me dekoret moderne dhe bashkëkohore. Moucharabieh, ndër të tjera, është zgjedhja par excellence për të krijuar një efekt grafik, veçanërisht kur ndërthur dy ngjyra të kundërta. Dyshja bardh e zi funksionon shumë mirë në kuzhinat industriale, eklektike dhe ato moderne.

pllaka ishulli kuzhine trekëndësha shumëngjyrësh model i cilësisë së mirë bar karrige druri kuzhinë e ndritshme e bardhë

Ngjan me pjesët e enigmës, ky mozaik guri energjizon dekorin në kuzhinën e bardhë. Një përzierje retro dhe moderne, pllakat formojnë modele origjinale 3D duke krijuar një lojë me thellësi elegant.

antracit gri metro pllakë kuzhine ishull stil minimalist sy konkrete kabinete kuzhine

Kuzhina e mësipërme mund të shërbejë si frymëzim për këdo që vlerëson stilin minimalist dhe karakterin e stilit industrial. Pllaka metro gri anthracite që zbukuron ishullin qendror mishëron pa kohë dhe luks. Dizajni i dhomës sillet rreth konceptit të hijeve të gri që krijon një tërësi të ftohtë dhe harmonike në të njëjtën kohë.

Pllaka ishulli kuzhine me mermer të bardhë, pllaka dysheme gjashtëkëndësh

Një klasik midis klasikëve, mermeri i bardhë fton veten në kuzhinë për ta fisnikëruar atë dhe për ta bërë dekorin e tij më të rafinuar. Thjesht mbuloni një pjesë të vetme të ishullit me pllaka të vogla prej mermeri dhe sigurisht që do të jeni pika e re fokale e kuzhinës tuaj.

Një pllakë me pamje betoni për të dekoruar ishullin qendror

Dollapët e kuzhinës blu të kuzhinës duken pllaka betoni betoni ishull prej mermeri të bardhë

Një ishull shumë dekorativ i kuzhinës, i zbukuruar me një tjegulla origjinale bardh e zi

kuzhinë ishull deco pllaka origjinale kuzhinë e zezë dhe e bardhë mozaik i bardhë splashback

Pllakat marokene janë perfekte si një zbukurim i ishullit të kuzhinës

ishull kuzhine pllaka mermeri te bardha ishull marokani bronzi deko blu dhe i bardhe

Pllaka me model si një zbukurim grafik në kuzhinë

pllaka kuzhine yje tetëkëndësh grafik deko e zezë gri e bardhë

Asgjë më e bukur se një pllakë me model për të zbukuruar ishullin e kuzhinës

pllakë ishulli kuzhine dekorative model lules në tavolinë druri bardh e zi

Krijoni një pikë fokale në kuzhinë me një ishull me pllaka

pllaka grafike të ishullit të kuzhinës grafike të ndritshme stol me shirita blu

Pllakat me model marokene zbukurojnë ishullin e vogël prej druri qendror

model mandala blu dhe i bardhë pllaka ishulli kuzhine tryeza pune prej druri

Një pllakë grafike e ishullit të kuzhinës në të zezë dhe të bardhë

pllaka ishulli kuzhine e zezë dhe e bardhë llamba dekorimi grafik

Pllaka të frymëzuara nga Maroku në blu dhe të bardhë për të transformuar ishullin qendror

pllaka marokene blu dhe te bardhe dekor ishulli kuzhine Stol stola bar

Një pllakë e shkëlqyer orientale si një zbukurim ishull

Pllaka marokene deko ishullin qendror pllaka metro kuzhinë bardhë e zi kuzhinë

Pllaka e gjelbër e metrosë e urtë është një ide e shkëlqyeshme për të dekoruar ishullin e kuzhinës

idetë e pllakave të metrosë së gjelbër të urtë dekor ishull kuzhine

Freskoni dekorin në kuzhinë me pllaka të bukura me model

pllaka bardhe e zi stil moucharabieh ide orientale dekorimi kuzhinë e bardhë

Një kuzhinë e zezë dhe e bardhë me theks rozë pastel dhe bronzi

pllaka trekëndëshi kuzhine dekor ishulli bar bronzi karrige moderne kuzhine bardhezi raftet e hapura

Një pllakë mahnitëse orientale në të zezë dhe të bardhë zbukuron ishullin e vogël të kuzhinës

kuzhine moderne e bardhe me zbukurim bar pllaka bardhezi stil marokene

Një mozaik gjashtëkëndor rozë pastel shërben si dekor i ishullit

Pastel rozë gjashtëkëndor mozaik kuzhinë dekor ishull dekor mozaik rozë splashback