Qilim me push të ashpër në dhomën e ndenjes – një aksesor modern dhe elegant

Qilimi i ashpër përfaqëson një stil të qilimit të bërë nga fibra më pak të dendura dhe i përbërë nga fije individuale. Të imponuara në skenën e dizajnit në mesin e shekullit të njëzetë, qilimat me gëzof u bënë pjesë e çdo brendshme bashkëkohore në vitet 1960 dhe në fillim të viteve 1970. Ndërsa shumë njerëz besojnë se qilima është një relike e së kaluarës, fakti është se dizajni i Long qilima me pirg është shumë i pranishëm sot, në shekullin e 21-të.

Qilim elegant me push të ashpër – zgjedhja perfekte për çdo dhomë moderne të ndenjes

qilim-shaggy-gri-divan-lekure-parket-parket-inxhinierike

Ekzistojnë dy të dhëna që karakterizojnë dhe dallojnë qilimin e ashpër nga llojet e tjera të qilimave. E para është gjatësia dhe konfigurimi i fijeve individuale. Fijet janë përdredhur për të formuar një dizajn inovativ dhe interesant. Isshtë e vërtetë që qilima i ashpër disa dekada më parë nuk gëzonte të njëjtin nivel të popullaritetit si sot, por mbetet mjaft i popullarizuar për tu prodhuar nga disa prodhues të mëdhenj në industri. Mund të ekzaminoni shembuj të llojeve të ndryshme të tapetave në pothuajse çdo dyqan mobiljesh dhe orendish shtëpie. Pothuajse të gjitha faqet e internetit ofrojnë mundësinë për blerje në internet. Convenientshtë i përshtatshëm, apo jo?

Gjallëroni dekorin e brendshëm me një qilim shumë të ngjyrosur me push të ashpër

qilim-shaggy-shumëngjyrësh-divan-jastëkët e djathtë-dekor-parket

Sot ne njohim disa lloje të tapeteve me push. Ne mund të zgjedhim një grumbull të ashpër, të shkurtër dhe qilim të vogël me push. Paleta e pasur me ngjyra dhe forma të ndryshme e bëjnë qilimin me gëzof opsionin perfekt për çdo shtëpi dhe për çdo dhomë. Fto stilin dhe elegancën në shtëpinë tënde duke zgjedhur këtë aksesor modern dhe origjinal. Qilima i ashpër do ta bëjë dhomën tuaj të ndenjes më komode dhe të freskuar gjatë ditëve të verës, dhe do ta bëjë atmosferën edhe më të ngrohtë gjatë dimrit.

Divane elegante të veshura me kadife të kuqe, tryezë kafeje prej druri të fortë, qilim origjinal dhe korniza dekorative

qilim-shaggy-beige-mobilje-kuqe-kadife-kafe-tryezë-dru

Tavolinë kafeje në formë ovale dhe divan i drejtë i mbuluar me lëkurë të zezë

shampanjë-shampanjë-qilim-dhomë të gjallë-divan-lëkurë-e zezë

Bojë gri, mobilje projektuesi me ngjyrë të kuqe intensive dhe qilim të ngjashëm

qilim-shaggy-modern-elegant-i kuq-dhome-ndenje-bollshme-grumbull i gjatë

Qilim i bardhe, divan Chesterfield i veshur me lekure gri perla dhe kolltuqe te modelimit

Dhoma e ndenjes me qilima-shaggy-moderne-elegante-e bardhë-me gëzof-elegante-moderne

Veshja e mureve me tulla me efekt të moshës, perde të bardha dhe një divan i drejtë i mbuluar me kadife të errët

qilim me push të ashpër-dhomë moderne-elegante-e bardhë-me gëzof

Dërrasa të forta druri, tavane të rremë dhe mobilje moderne

dhomë e gjallë me push të ashpër-qilim-modern-elegant-me gëzof-të bardhë-me pamje mali

Bojë gri, divan qoshe i veshur me lëkurë blu, qilim të bardhë dhe dysheme me parket të fortë

Dhomë e ndenjes me push të ashpër-qilim modern-elegant-i bardhë-me push të ashpër

Qilim me push të ashpër, me push të ashpër në dhomën e ndenjes me stil

divane me lesh-qilima-moderne-elegante-pile te kuqe-te gjata-te bardha

Qilim i bardhë dhe me gëzof – me push të ashpër, me push të ashpër

Qilim me push të ashpër-dhomë moderne-elegante-e bardhë-me gëzof-elegante

Qilim i bardhë me modele gjysmërreth

Qilima-rruge-dhome-ndenje-moderne-elegante-grumbull i shkurtër-modele-gjeometrike-dritë-errët-gri

Qilim i vogël, elegant, i bardhë me grumbuj të shkurtër

qilim-shaggy-modern-elegant-i vogël-bardhë-i shkurtër-shtylla

Qilim i zi, pirg i shkurtër, pranë oxhakut elegant

qilim-shaggy-moderne-elegante-zi-elegante-drejtkëndëshe-dhomë të gjallë-bardhë-fireplace

Qilim interesant me thekë të zeza

Dhoma e ndenjes me qilima-moderne-elegante-efekt-zi-skaj-gome

Qilim me grumbuj të shkurtër në gri të lehta, në dhomën moderne të ndenjes me të bardhë

Qilim i ashpër-modern-elegant-elegant-gri-grumbull i shkurtër-formë-drejtkëndëshe-dhomë e gjallë

Qilim elegant me push të ashpër në dhomën e gjërë të jetesës moderne

qilim-shaggy-modern-elegant-i erret-gri-dhome ndenjeje-bollshme-moderne-divan-bardhe

Qilim origjinal ne argjend te erret dhe me gëzof

qilim-shaggy-dhomë-ngrënie-e-gjallë-moderne-elegante-gri-me-ngjyra-argjendi-e hapur
dysheme-shaggy-moderne-elegante-dritë-gri-drejtkëndëshe-druri
qilim-shaggy-modern-elegant-dritë-gri-grumbull i shkurtër-qilim me push
dhomë e gjallë me push të ashpër-qilim-kafe-kafe-moderne-elegante-me gëzof-grumbull
rrogoz-qilim-dhome ndenje-modern-elegant-dritë-jeshile-divan-qilim i bardhë me push
qilim i ashpër-modern-elegant-i-bardhë-dhomë e gjallë-gjerë-gri-bardhë
Kolltuk me shaggy-qilim-modern-elegant-i bardhë-me grumbull të gjatë-me gëzof-modern-portokalli
qilim-dhune-dhome ndenje-moderne-elegante-bardhe-druri-zemrat-tryezë
qilim-dhome ndenje-moderne-elegante-errët-argjend-tryezë-me shkëlqim-metalike-divan-bardhë
Qilim i ashpër-modern-elegant-elegant-i zi-pirg-divan-zi-librari