20 Ide për dekor muri për dhomën tuaj të gjumit

dekorimi i murit në-lule-ari

Në ditët e sotme, dhoma gjumi është shumë më tepër sesa thjesht një vend për të fjetur. Disa preferojnë që ajo të ketë një dizajn të thjeshtë, të tjerët e pranojnë atë si një vend për t’u shprehur. Mobiljet për një dhomë gjumi janë aq të bollshme saqë jeni mjaft të prishur, kur bëhet fjalë për të bërë zgjedhjen e duhur. Nuk janë vetëm shtretërit e rehatshëm që janë të rëndësishëm për ju në këtë rast. Falë dekorimit të duhur të murit do ta shndërroni atë në një vend të këndshëm. Lëreni veten të frymëzohet nga idetë që kemi zgjedhur për ju në këtë artikull.

Një zbukurim muri në pasqyra të rrumbullakëta

dekorimi i murit me pasqyra të rrumbullakëta

Muri juaj i dhomës së gjumit ofron disa mundësi për një dizajn të personalizuar. Sidoqoftë, imazhet klasike janë ato që sjellin më shumë një atmosferë harmonike. Falë dekorimit tuaj të murit, shndërroni dhomën në një oaz rehati. Përveç kësaj, shijoni ngjitësit e murit, por edhe fotot tuaja për ta zbukuruar më mirë. Ju thjesht do të krijoni një efekt wow. Një shenjë moderne, por diskrete, në murin tuaj është gjithashtu një mundësi e mirë.

Dekorimi i murit në qarqe bosh për dhomën tuaj të gjumit

dekorimi i mureve në forma origjinale

Shumë dhoma gjumi ofrojnë një kombinim ngjyrash të tapetave, llambave dhe dekorimeve. Për të siguruar komoditet të plotë, bëni kombinimet e duhura. Sipërfaqet e pikturuara pasqyrojnë dritën dhe dhoma juaj e gjumit duket edhe më e ndritshme. Ndriçimi indirekt ju sjell të qetë dhe ju lejon të flini edhe më mirë natën.

Dekorimi i murit me një orë alarmi dhe vija të zeza

dekor i murit me orë të mëdha-origjinale-me zile

Shiritat janë gjithashtu një alternativë e mirë. Nuk ka rëndësi nëse janë të trasha apo të holla. Varet nga ju që të vendosni se çfarë ju pëlqen më shumë! Gjithashtu, mos harroni se ky është vetëm muri, të cilin mund ta bëni në vija. Mendoni gjithashtu për qilimin dhe linjat tuaja. Dhe së fundmi, keni ëndrra të ëmbla!

Dekorimi i murit në formën e pikave

dekorimi i murit

Dekorimi i murit – një shenjë e bardhë në një mur gri

dekor i bardhë i murit sfond gri

Lule në mur sjellin një prekje romantike në dhomën tuaj të gjumit

dekorimi i murit në-lule-të mëdha-të zeza

Një zbukurim në të zezë dhe blu në murin tuaj të bardhë

dekorimi origjinal i murit në të zezë-blu

Pemë në murin tuaj si zbukurim

dekorimi i murit të pemës

Një ndarje e zezë mbi shtratin tuaj

dekor muri-krevat-zi-mur-bardhë

Raftet me të verdhë në murin tuaj të zi

dekorimi i murit në të verdhë-mur-të zi

Natyrë e pastër në dhomën tuaj të gjumit

dekor-pyll modern i mureve

Një zbukurim me kafe në murin tënd të bardhë

dekorimi i murit ngjyra-kafe

Libra të purpurt si dekor për dhomën e gjumit

dekoroj-në-kontrast vjollcë-bardhë
forma origjinale-kafe-mur-katrore
dekor muri në trekëndëshat e zeza
dekor i murit me ngjyra të përziera
dekorimi i murit me forma blu-katrore
dekorime me gjethe të verdha-pemë-mur