Bëni Një Ballë Krijues: Zbuloni Propozimet më Origjinale

Dhoma e gjumit është dhoma ku mund të relaksoheni dhe të flini mirë. Shumë shpesh, kjo varet nga zbukurimi, sepse objektet që na rrethojnë gjithashtu kanë një ndikim në mirëqenien dhe komoditetin tonë. Prandaj, ndonjëherë është e nevojshme të bëhen disa ndryshime. Këto konsistojnë në blerjen e një dysheku të ri, ngjyrosjen e mureve etj. Por një kufje e mirë origjinale do të bëjë gjithashtu hilen. Përveç kësaj, nuk ka nevojë të shkoni në dyqan mobiljesh pasi që ekipi i Deavita ka shumë ide të shkëlqyera që ju t’i bëni vetë. Druri, pëlhura, afishe muri dhe madje edhe libra – mundësitë janë të pafundme!

Idetë për kokën tuaj: propozime super origjinale që nuk duhen humbur

kufje fshatar deco ide super origjinale

Ju do të pëlqeni idenë tonë të parë për një ballë, sepse nuk është aspak e shtrenjtë. Merrni një derë të vjetër dhe e patë në madhësinë e dëshiruar. Pastaj pastrojeni mirë derën para se ta lyeni. Ne ju këshillojmë të zgjidhni një ngjyrë që do të harmonizohet me pjesën tjetër të dekorit. Jepni dorë të lirë imagjinatës tuaj dhe personalizoni këtë ballë kreu sipas dëshirave tuaja. Gjithashtu, ajo që është e mrekullueshme është që ju mund ta bëni atë në më pak se një ditë.

Kufje paletë prej druri DIY

Nëse ju pëlqen projekte DIY, paletat prej druri do të bëhen aleatët tuaj më të mirë. Të hapur për shumë interpretime, ato do t’i japin një goditje të nxehtë hapësirës. Ne ju kemi prezantuar me disa aktivitete manuale ku bërja e mobiljeve nga paletat është një punë e shpejtë. Sa për kufirin, paletat prej druri do t’i japin asaj një pamje fshatar. Llak ose lyejeni drurin, nëse dëshironi.

Kreu i dhjamit me efekt metalik

Krevati i fotografisë më sipër është shumë i lehtë për tu bërë duke përdorur vinil ngjitës me efekt ari metalik. Së pari, matni madhësinë që ju nevojitet dhe prerë vinilin duke lënë disa inç më shumë në secilën anë. Pastaj qëroni me kujdes filmin ngjitës dhe vendoseni në kokë. Kjo eshte!

kufje origjinale dritare antike DIY

Ashtu si dyert, dritaret gjithashtu mund të shërbejnë si një kokë origjinale. Në këtë mënyrë, ju do të krijoni një dekor fshatar shumë të modës. Ju mund t’i personalizoni ato jo vetëm sipas dëshirave tuaja, por edhe sipas dekorit të dhomës. Siguroni dritaret me thonjtë.

kokë origjinale fotografi DIY

Kreu i mësipërm i stilit industrial është bërë nga tuba PVC të pikturuar në argjend. Pastaj një varg u shtri midis tubave. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të varur foto ose kartolina në të.

Le të ju frymëzojmë me disa ide origjinale për ballin

ide krevati i bërë nga dera
Ide kreative kreu DIY
ide e ftohte ballore
bëj vetë idetë e kokës
ide krevati
Idetë e krevatit DIY
ide origjinale të krevatit DIY
librat si ballore origjinale
paletë druri si një ballore
ballore dërrasash të lehta druri
dërrasa dërrasash të errëta ballore
Projekti i krevatit DIY
Rondele druri për ballore
ide origjinale dhe krijuese të krevatit DIY
bëj vetë-kokë
ballore nga jastëku i ideve DIY
kokë magjepsëse ide DIY
ballë dhome për fëmijë ngjyra të ndezura
krevati dhoma gjumi për fëmijë ide DIY
ngjitësja e murit të kokës së dhomës së gjumit për vajzat
krevat krevat dhoma gjumi për fëmijë
jastëkët kreativë të krevatit
krevati i dhomës së gjumit
Kufiri i zbukuruar me lule DIY
Kreu dhoma gjumi për fëmijë DIY
Kreu krevati komod DIY
kufje elegante
kokë druri dekorative detare
kufje prej druri deko moderne
Kreu krevati prej druri DIY fshatar
ide origjinale të krevatit DIY
Kufje druri DIY
Idetë e krevatit DIY
kokë druri domethënie
kokë druri forma shumëngjyrëshe gjeometrike
Kreu druri ide origjinale DIY
modele të ftohta kokë druri
kufje prej druri me porosi
Kreu druri i projektit DIY
ngjitëse shpendësh në ballë druri
ballore druri
Kreu i dërrasave prej druri DIY
Kreu i pëlhurës së projektit DIY
ballore e bërë nga dera
kufje fantastike për dhomën e fëmijëve
kokë druri ide origjinale
ballë idetë DIY
kokë ide të lehta DIY
ballë idetë DIY
ballë ide fantastike DIY
ide krevati
Kreu kreu minimalist
ide origjinale kokë pasqyre
kufje origjinale bëje vetë
ballore origjinale dhe e bukur
fetat origjinale të kokës
Shembull i dërrasave të drurit në stilin fshatar
ballore dërrasa druri me madhësi të ndryshme
ndarës i dhomës së krevatit
kokë dhome gjumi për fëmijë të vetëm
kufje super kreative
ballore super origjinale boho chic
jastekë super origjinale të montuar në mur
alternativë e krevatit tradicional
Panele muri të krevatit DIY