BMW prezanton një model elektrik të rifreskuar iX3

BMW ka prezantuar një version të ridizajnuar të iX3. Kryqëzuesi krejtësisht elektrik BMW iX3 ka qenë në treg për pak më shumë se dy vjet, dhe kompania gjermane tani ka nënshtruar një trajtim për “shtrëngim të rrudhave”.

BMW iX3 ka pësuar ndryshime të vogla vizuale, dhe më e dukshmja është në pjesën e përparme, por për fat të mirë nuk ka pasur ekzagjerim si në rastin e modeleve të tjera më të reja.

Dritat tani janë 10 mm më të holla dhe vijnë me teknologji adaptive LED, ndërsa dritat lazer janë në dispozicion si opsion.

BMW iX3 është e pajisur si standard me paketën e pajisjeve M Sport, ka rrota aliazh 19 inç, dhe është e mundur të zgjidhni rrota të reja aerodinamike 20 inç me shenjën M.

Dritat e pasme LED morën grafika të reja me korniza më të trasha të zeza. Qendra e gravitetit tani është 74 mm më e ulët dhe pesha shpërndahet në një raport prej 43:57.

Brenda, është më e digjitalizuar dhe një sistem të ridizajnuar me të njëjtën madhësi të ekranit me prekje.

BMW gjithashtu ka ndryshuar pak tastierën qendrore, më saktë, levën e ingranazheve dhe butonat, dhe ka tapiceri të reja për sediljet sportive.

BMW do të shfaqë iX3 të ridizajnuar në Motor Show në Mynih në shtator, dhe më pas do të fillojë prodhimin në uzinën Shenyang të Kinës për tregun e brendshëm dhe eksport.