Çantat më në modë të grave – një përmbledhje e tendencave më të njohura të të gjitha kohërave

Çantat më në modë të viteve 2021-2022 duhet të pasqyrojnë atë që ky vit duhet të jetë në aspektin e modës: plot surpriza, surpriza, pothuajse plotësisht pa parashikueshmëri. Gjërat e harruara prej kohësh po kthehen në dyqanet, kështu që bëhuni gati të azhurnoni veshjet tuaja. Çanta e dorës e një gruaje pushon së qeni vetëm një aksesor i dobishëm, bëhet një dekoratë e vërtetë. Në trendet e viteve 2021-2022, me siguri do të gjeni diçka shumë praktike. Shikoni ofertat tona dhe zgjidhni një çantë për ju!

Çantat më në modë të grave - një përmbledhje e tendencave më të njohura të të gjitha kohërave dhe popujve 1

Çantë shpine – sepse komoditeti është parësor

Sa të gabuar ishin ata që nuk e parashikuan të ardhmen e tij! Çantat e grave mbahen jo vetëm në shpatull, por edhe në anën e pasme. Heroi i koleksioneve të fundit të modës tani po përjeton rikthimin e tij të madh, dhe gjithçka e tregon këtë
se ai do të qëndrojë me ne për një kohë të gjatë. Kjo është një nga ato gjëra që janë edhe të bukura edhe praktike. Mund të merret me sukses në punë, si dhe për shëtitje, në dyqan ose në udhëtime të gjata. Aty ku nuk mund të marrim çanta me vete (për shembull, në male), duhet të marrim çanta shpine!

Në rastin e një çantë shpine, materiali nga i cili është bërë ka një rëndësi të madhe. Kjo është zakonisht një çantë pak më e shfrytëzuar, kështu që lëkura do të jetë më e mira – qoftë lëkurë origjinale ose lëkurë ekologjike. Një vrimë e përshtatshme në pjesën e sipërme të shpinës ju lejon ta mbani atë në dorën tuaj, si çantat e grave të tjera.

Çantat më në modë të grave - një përmbledhje e tendencave më të njohura të të gjitha kohërave dhe popujve 2

Çanta e dorës – stil dhe shkathtësi

Ata ishin tashmë në modë në të kaluarën. Çanta të mëdha, të rehatshme, të mëdha në të cilat mund të vendosni shumë gjëra. Dhe tani ata janë kthyer! Dhe ju e dini çfarë, aq më shumë aq më mirë! Ju nuk keni nevojë të kufizoheni këtu, sepse çantat janë bërë përsëri shumë në modë, madje edhe në madhësitë më të mëdha.

Kjo çantë është shoqëruesi i përsosur i përditshëm. Doreza praktike do të na lejojë ta mbajmë në dorë, dhe rripi i gjatë bie me hijeshi dhe është një zbukurim i këtij modeli. Sidoqoftë, kur keni nevojë të pushoni duart, çanta mund të vishet mbi supe. Pastaj ai duket jo më pak elegant. Për më tepër, i përshtatet shumicës së stilizimeve. Shkon mirë me fustane, xhinse dhe madje edhe veshje sportive. Nuk është sekret që kombinimi i tuta me aksesorë lëkure tani është në kërkesë të madhe!

Çantat më në modë të grave - një përmbledhje e tendencave më të njohura të të gjitha kohërave dhe popujve 3

Çanta e rripit – në fund të fundit, e vogla është e bukur

Ne kemi qenë prej kohësh të dashuruar me çantat e belit. Këto nuk janë vetëm çanta dore në modë, por edhe pjesë e stilit të shumë grave. Ato zbukurojnë veshjet tona dhe janë pjesë përbërëse e tyre. Tunika pa formë merr pamjen e një fustani të mrekullueshëm direkt nga pasarela kur fiksohet në bel me një veshkë elegante. Edhe një T-shirt e zakonshme e burrave në trupin e një gruaje mund të duket si një goditje nga koleksionet e stilistëve më të mëdhenj kur shoqërohet me një husky të mbyllur në bel.

Çantat e rripit janë pajisje të përshtatshme dhe praktike. Dashamirët e grave, veçanërisht në sezonin pranverë-verë. Në këtë kohë, ne shpesh largohemi nga shtëpia dhe nuk duam të marrim shumë bagazhe me vete. Pastaj modelet e mëdha qëndrojnë, dhe çantat e vogla, të lehta dhe elegante funksionojnë në mënyrë perfekte. Impossibleshtë e pamundur t’i humbasësh ato
sepse ata janë gjithmonë me ne apo edhe mbi ne. Rrip i hollë dhe i rehatshëm lejon që çanta të varet diagonalisht në të gjithë trupin ose të fiksohet në bel. Gjërat e vogla që mund të fshehni në çantën tuaj do të jenë të sigurta.