Dekorimi Modern I Dhomës Së Ndenjes Në Të Zezë Për Një Ambient Joshës

“E zeza është një ngjyrë në vetvete, e cila përmbledh dhe konsumon të gjithë të tjerët” – Henri Matisse. Mjeshtri i madh përmblodhi në një fjali të vetme plotfuqinë e kësaj hije madhështore të përjetshme. E zeza është një ngjyrë për tu respektuar, e cila përputhet me të gjitha nuancat pa përjashtim. Ai rimon me elegancë të përjetshme elegante dhe të kushtueshme dhe sjell në dekorimin modern të dhomës së ndenjesnjë elegancë e hollë e jashtëzakonshme! Në pikturën në mur ose në pajisje dekorative, ngjyra e zezë fton veten në shtëpitë tona për të rritur dekorimin e brendshëm dhe për të lartësuar mobiljet bashkëkohore. E zezë në modë, joshëse dhe super të sofistikuar, vjen në disa nuanca të ndryshme që i përshtaten shijes tuaj. Shoqërohet me të bardhën e borës, të verdhën e artë ose gri antracite, shkon në mënyrë të përsosur me të gjitha stilet e dekoreve: nga minimalizmi i hijshëm deri te pasuria barok, duke përfshirë fshatar, art deco, skandinav, chalet, provansal etj. Në pamje totale ose në prekje të vogla, ngjyra e zezë do të transformojë brendësinë tuaj, duke krijuar një atmosferë që është komode dhe e qetë. Krijoni një dekor mahnitës modern të dhomës së ndenjes në të zezë, duke përdorur galerinë tonë të fotove më poshtë!

Zgjidhni një zbukurim modern të dhomës së ndenjes në të zezë dhe gri

dekoratë-dhomë-dhomë e gjallë-moderne-bojë e zezë-kënd-divan

E zezë korbi dhe gri e verdhë – ngjyrat thelbësore për të krijuar një zbukurim modern të dhomës së ndenjes! Nëse keni një dhomë të gjallë të gjallë, mund të zgjidhni një divan qoshe me lëkurë taupe ose margaritar dhe ta shoqëroni atë me një tryezë shumë të bukur në fund të llakuar. Për të nxjerrë në pah linjat elegante të orendive tuaja, vendosni disa llamba dyshemeje prej argjendi prej metali në çdo cep të dhomës së ndenjes, ose varni një llambadar madhështor kristal antik!

Dekorimi modern i dhomës së ndenjes në të zezë për të krijuar një brendshme elegante

dekor-modern-dhomë-dhomë e gjallë-tryezë-e rrumbullakët-divan-divan

Në mënyrë që të përmirësoni dekorin e brendshëm të një dhome moderne të jetesës, Deavita.fr ju ofron të vini bast për një kombinim shumë joshës – përkatësisht përzierjen e zezë korbi dhe të verdhës së artë. Nëse keni zgjedhur një mbulesë dyshemeje të zezë, mund ta krahasoni bukurinë e akullt të reflektimeve të errëta me një tryezë bronzi prej bronzi të rrumbullakët, ose disa jastekë dekorativë të qëndisur me fije ari për shembull.

Atmosfera e nënshtruar e përmirësuar nga sfondet e zeza dhe tavani i rremë i stilistit të bardhë borë

dekorime moderne të dhomës së ndenjes perde-divan-gri-taupe

Kjo zbukurim i shkëlqyeshëm modern i dhomës së ndenjes zbulon pasqyrën e saj prej argjendi në formën e diellit, shoqëruar nga dy drita muri prej bronzi. Këshillë dekori: jastëkët shumëngjyrësh dekorativë, të cilët zbukurojnë dekorin ndërsa harmonizojnë qilimin me shirita në të zezë dhe të bardhë.

Dekorimi modern i dhomës së ndenjes në të zezë dhe gri qymyr druri

moderne-dhomë-ndenje-dekorim-mur-ballafaqohet-tryezë

Ende nuk keni zgjedhur dekorimin tuaj modern të dhomës së ndenjes? A keni ëndërr për një brendshme që është edhe esëll edhe luksoze? Pra, hidhni një vështrim të mirë në foton e mësipërme dhe dizajnoni një dhomë bashkëkohore të jetesës në llak të zi me thekse gri të qymyrit.

Tavan i rremë në dru me njolla të zeza, Kolltuk klubi në lëkurë gri me qymyr me efekt të vjetruar dhe divan të përshtatshëm

dekorim modern i dhomës së ndenjes tavan-mobilje false

Pronari i këtij apartamenti mjaft të bukur, i vendosur në zemër të kryeqytetit rus, donte të krijonte një zbukurim modern të dhomës së ndenjes që do t’ju ​​hiqte frymën! I varur nga të gjitha trendet aktuale të dekorimit, ai donte të krijonte një dekor luksoz dhe të rafinuar, duke përdorur mobilje elegante në llak të zi dhe objekte argjendi. Kolltuku Club me lëkurë gri me efekt të konsumuar është i kombinuar me një divan të drejtë dhe një tryezë kafeje në dru të njomur.

Dritat e varëse të stilistëve, sfondet shumëngjyrëshe dhe divanet prej lëkure moderne

divane-dekorative-jetese-moderne-varëse-dizajne

Për të gjallëruar dekorimin tuaj modern të dhomës së ndenjes, Deavita.fr sugjeron që ju të preferoni mobilje të thjeshta me forma minimaliste dhe një pikturë muri me tone të buta dhe të buta: mauve, jargavan, blu qielli, e bardha, salmoni, pjeshka etj.

Dekorimi modern i dhomës së ndenjes – divan prej lëkure të zezë të drejtë, që përputhet me tryezën e dritës së varur dhe të rrumbullakët prej druri

dekoratë moderne e dhomës së ndenjes mur i zi-divan

Lodhur nga dekorimi juaj modern i dhomës së ndenjes? Pse të mos zgjedhësh një panel muri me thekse të zeza dhe mobilje modeluese që përputhen me të njëjtën ngjyrë? Për të ngrohur pak atmosferën, mund të instaloni një fireplace të integruar ose, duke dështuar, një grumbull druri.

Kabineti prej druri u ngjyros me të kuqe të ndezur dhe pikturë muri me të zezë korbi

dekorim-dhomë-dhomë e gjallë-tryezë-lëkurë-kornizë e bardhë

Ne e duam maturinë e këtij dekorimi të shkëlqyeshëm të dhomës së ndenjes në të zezë dhe të kuqe të ndezur, e cila sjell hijeshi të jashtëzakonshme në mobiljet e nivelit të lartë. E lidhur me të kuqen e shkëlqyeshme të veshjet dhe karriget prej lëkure të bardha borë, e zeza gjallëron atmosferën dhe lejon të sjellë një prekje të fantazisë origjinale.

Bast në një zbukurim modern të dhomës së ndenjes në të zezë, bezhë dhe kafe

dekor-jetese-modern-letër-muri-divan

Kur flasim për dekorimin modern të dhomës së ndenjes me të zezë, duhet të theksohet se hija e zezë nuk duhet as të mbyt hapësirën dhe as të zvogëlojë shkëlqimin në dhomë. Pra, ne duhet të mashtrojmë midis hijeve të zeza dhe toneve pastel, në mënyrë që të krijojmë një ekuilibër harmonik dhe një atmosferë Zen. Më e mira do të jetë të zgjidhni një veshje të murit prej druri me njolla, ose sfonde të zeza që mund t’i krahasoni me një mbulesë dyshemeje ngjyrë bezhë me rërë.

Pikturë muri në sofër, divan i drejtë në lëkurë kafe dhe dysheme me pllaka në të zezë

dekoratë moderne e dhomës së ndenjes divan-lëkurë-mure-vjollcë

Origjinaliteti i këtij dekorimi modern të dhomës së ndenjes vjen nga një përzierje e zgjuar e toneve të kundërta, të nënvizuara nga bojë mauve, tavani i bardhë borë dhe dyshemeja me pllaka të zezë korbi. Këtu, delikatesa e lëkurës kafe përmirësohet nga dyshemeja prej druri të errët, e cila tërheq vëmendjen tek drita e varëse e stilistit dhe kështu lejon që ajo të theksohet.

Dekorimi modern i dhomës së ndenjes me thekse të arta

dekoratë-dhomë-dhomë e gjallë-moderne-e zezë-divan-tryezë anësore

Për të ndryshuar pak zakonet tuaja, mund të vini bast për një përzierje origjinale të materialeve argëtuese dhe reflektimeve të argjendta. Instaloni një panel muri të verdhë të artë, ose vishni muret me sfonde me model ari! Shtoni disa pasqyra me një kornizë prej ari dhe një qilim të ashpër në të njëjtat hije, për t’i dhënë karakter dekorimit tuaj modern të dhomës së ndenjes.

Panel dekorativ në të verdhë të zezë dhe të artë të shoqëruar me divanin Chesterfield në lëkurë të thekur

dekor-jetese-moderne-panel-mur-ari

A do të dëshironit të krijonit një zbukurim modern të dhomës së ndenjes të denjë për një pallat me 5 yje? Në këtë rast, ju duhet të miratoni një dekoratë bling-bling si pallate madhështore! Shkoni për një panel muri në të verdhë të zezë dhe të artë dhe kombinoni një tavolinë kafeje në dru biond me një divan Chesterfield në lëkurë të artë!

Dekorimi modern i dhomës së ndenjes në një frymë art deco

moderne-dhome-ndenje-dekor-kafe-tryezë-perde

Dekori modern i dhomës së ndenjes në të zezë jo vetëm që nxjerr në pah të gjitha ngjyrat e tjera, por gjithashtu i jep një karakter të fortë mobiljeve art deco! Këtu, divanët elegantë prej lëkure të zezë, të shoqëruar nga tavolina e kafesë në fund të argjendtë, nxjerrin në pah joshjen femërore të llambave neo-barok dhe jastëkët e artë të verdhë.

Përzierje e zezë dhe e bardhë për të përmirësuar dekorimin modern të dhomës së ndenjes

dekor-dhome-ndenje-moderne-qilim-llambadar-bardhe-kristal

A doni të sjellni një dritë në dekorimin tuaj modern të dhomës së ndenjes? Ju nuk keni pse ta arredoni brendësinë tuaj plotësisht në të zezë! Shkoni për dysheme të bardhë borë dhe një bojë muri pastel për të ndriçuar hapësirën. Zbukuroni brendësinë me një pasqyrë të madhe neo-barok, një llambadar të bukur kristali ose një aksesor tjetër sipas preferencave tuaja.

Mobilje të zeza, bojë gri antracite dhe piktura abstrakte për një atmosferë të sofistikuar

dekoratë-dhomë e gjallë-moderne-kornizë-tryezë-qilim

Ky dekorim i shkëlqyeshëm i dhomës së ndenjes transformon brendësinë në një vend magjik me divanin e tij të kadifeve të zezë dhe tryezën e saj të gdhendur prej druri. Pasuria dekorative: pikturat abstrakte, të cilat i bëjnë jehonë ngjyrave të mobiljeve dhe pikturave në mur, ndërsa sjellin një dekor të elegancës minimaliste në dekor.

Dekorimi modern i dhomës së ndenjes në të zezë dhe kafe

dekor-dhomë moderne e ndenjes-kolltuk-divan-fireplace

Ne e duam këtë dhomë gjërë të jetesës e cila zbulon mobiljet e saj moderne me linja të drejta, të theksuara nga kushërinjtë e zezë dhe letër-muri me gjethe. Tavolina e kafesë në formë katrore i jep dekorimit modern të dhomës së ndenjes një pamje shumë të hollë dhe delikate tipike për ambientet e brendshme minimaliste, ndërsa divani ngjyrë kafe na transporton, me arabeskat e saj të arta, në një dekor shumë të butë dhe shumë mikpritës.

Energjizoni dekorimin tuaj modern të dhomës së ndenjes me pajisje shumëngjyrëshe

dekorime-jetese-moderne-divan-jasteke te djathte

Për të krijuar një atmosferë të nënshtruar dhe një zbukurim modern të dhomës së ndenjes, mos hezitoni të rregulloni brendësinë tuaj në ngjyrë kafe të errët dhe të zezë korbi. Erëzoni dekorin duke shtuar një jastëk shumëngjyrësh, korniza dekorative, pezullime origjinale, etj. Më të guximshmit mund të zbukurojnë tryezën e kafesë me disa pufe në tone të shkëlqyeshme, ose dy ose tre karrige të papërshtatshme, shumë të modës për momentin!

Dekorimi modern i dhomës së ndenjes në të zezë, taupe dhe antracit

dekor-jetese-modern-divan-karrige-gri

Harmonia e përsosur për këtë zbukurim modern të dhomës së ndenjes, e cila ndërthur butësinë e ngjyrës gri të taupe dhe intensitetin e së zezës korb. Këtu, nuanca e zezë vendoset rehat, në mënyrë që të strehojë mobiljet e stilistëve me kthesa mashkullore, të rafinuara nga pezullimet metalike të cilat na bëjnë, nga tavani, një shkelje syri indirekte dhe të keq!

Brendësia e zezë dhe e bardhë e ndritshme e përmirësuar nga dekorimi modern i dhomës së ndenjes me thekse bezhë pastel

dekoratë-dhome-ndenje-moderne-mur-e zezë-llak-tryezë

Ne e duam këtë zbukurim modern të dhomës së ndenjes që ndërthur ngjyra neutrale dhe materiale të buta. Tavolina e bardhë e lakuar e darkës plotëson divanin prej kadifeje ngjyrë bezhë, në mënyrë që të na zhytë në një atmosferë komode dhe një dekor të qetë.

Dekorimi modern i dhomës së ndenjes i theksuar nga muri i dizajnit me fireplace të integruar

dekor-modern-i-dhomës së ndenjes-parket i ngurtë me gurë-mur

Banorët e kësaj shtëpie të dizajnuar nga arkitektët kanë vendosur të ndërrojnë derën e tyre të vjetër rrëshqitëse për një ndarës ultra modern të dhomës – ky është një mur dizajner në të zezë korbi me një fireplace të integruar. Për një rezultat edhe më verbues, ata instaluan një divan gri argjendi të mbingarkuar nga disa drita si zanash.