Ja cilat janë 17 plazhet më të mira në Shqipëri që duhen vizituar patjetër nga turistët

Plazhet e Shqipërisë janë të mrekullueshme me pamje mahnitëse dhe ujin e kristaltë. Për t’ju ndihmuar të planifikoni pushimet perfekte të plotësuara për dëshirat tuaja, është bërë një listë më poshtë të plazheve më të mira në Shqipëri.

Plazhi Pasqyrave është më i preferuari që përmban shumë restorante që janë të përballueshëm dhe ofron një ambient të përsosur mesdhetar.

Plazhi i Ksamilit është një nga plazhet më të mirë në të gjithë Evropën . Ai përmban ujë kristal, një bregdet piktoresk me rërë të bardhë dhe pamje mahnitëse.

Plazhi i Dhërmiut, afërsisht 1 km i gjatë, është një vijë bregdetare simpatike që përmban një vijë bregdetare me guralecë dhe ujë të pastër blu.

Plazhi i Gjipes është një vijë bregdetare e vogël, por e bukur, ideale për plazhet turistët aventuresk.

Plazhi i Golemit është një nga plazhet më të njohura në Shqipëri dhe vija e dytë më e madhe bregdetare në vend. Ajo ka një formë gjysmëhëne dhe përmban sfonde të gjelbërimit të harlisur dhe një vijë bregdetare me rërë të bardhë.

Plazhi i Orikumit është një vijë e bukur bregdetare që përmban ujë të kristaltë dhe bregdet zhavorri. Është i preferuar nga vendasit dhe turistët për not dhe shëtitje me varkë për shkak të ujit të pastër.

Plazhi i Jalës është një nga plazhet më të bukura në vend, që përmban ujë kristal, që tërheq mysafirë nga pjesë të ndryshme të botës.

Plazhi i Palasës, është i bukur dhe një vijë bregdetare që është një përzierje e rërës së bardhë dhe zhavorrit.

Plazhi i Bunecit, i njohur ndryshe si Plazhi Bunec, është një vijë bregdetare e paprishur, fantastike për ata që kërkojnë një atmosferë më të qetë.