Ja sa përfitoi FSHF-ja pas kualifikimit të Kombëtares në Europian

Federata Shqiptare e Futbollit do të arkëtojë automatikisht nga kualifikimi i Kombëtares shifrën prej 9.25 milionë euro. Shifër kjo e përcaktuar që në fillim nga UEFA për këdo kombëtare që pret një biletë për në Europianin e Gjermanisë.

Kuqezinjtë janë pjesë e këtij kompeticioni dhe ashtu siç është pranuar nga kreu i FSHF-së Armand Duka, do të ketë një premio për lojtarët që siguruan këtë kualifikim, pa harruar edhe stafin teknik që pritet të shpërblehen me mbi 1 milionë euro, edhe pse deri tani nuk ka asgjë zyrtare nga ana e federatës.