Ju duhen vetëm këto 6 gjëra për një shtëpi me stil

Për ata që vlerësojnë dizajnin e brendshëm, qëllimi përfundimtar është një shtëpi me stil të bukur që balancon me sukses trendet bashkëkohore me stilin klasik. Pavarësisht nëse shtëpia juaj mund të ketë stil bohem apo mobilje moderne, ka vetëm disa pjesë kryesore që kanë fuqinë të qëndrojnë pavarsisht stilit apo shijes suaj personale.

Për fat të mirë, ato pak pjesë kryesore janë të lehta për tu marrë, por zgjedhja e duhur mund të jetë e ndërlikuar. Këto janë 6 gjërat që ju duhen për një shtëpi me stil.

1. Një llambë tërheqëse për sytë

Ju duhen vetëm këto 6 gjëra për një shtëpi me stil

Pavarësisht nëse është një llambë dyshemeje, llambë tryeze apo në tavolinën e shtratit, një llambë që është pjesë e barabartë e bukur dhe praktike do të lartësojë çdo ambient të brendshëm.

2. Një lule natyrale me gjethe të mëdha

Ju duhen vetëm këto 6 gjëra për një shtëpi me stil

Fuqia e e saj mund të bëjë që çdo dhomë të ndjehet elegantë në çast, ndërsa përmirëson gjithashtu cilësinë e ajrit tuaj. Zgjidhni një bimë me gjethe të mëdha që i përshtet mjedisit të dhomës.

3. Cilësi natyrore

Ju duhen vetëm këto 6 gjëra për një shtëpi me stil

Lëkura, pambuku, liri, leshi, druri, juta dhe sisali janë të gjitha materiale natyrale që shpesh vërehen në ambiente të brendshme sepse ato i shtojnë cilësi, thellësi dhe vërtetësi një hapësire.

4. Një vazo dekorative

Ju duhen vetëm këto 6 gjëra për një shtëpi me stil

Nuk ka asgjë aq të gëzuar sa një vazo e shkëlqyeshme plot lule të freskëta. Nëse fundjava në përgjithësi përfshin blerjen e një tufe lulesh sigurohuni që të keni një vazo të bukur.

5. Një tabaka dekorative

Ju duhen vetëm këto 6 gjëra për një shtëpi me stil

Tabakatë kanë aftësinë e jashtëzakonshme për të bërë që çdo gjë të duket e rregullt dhe e organizuar. Një tabaka e mirë dekorative gjithashtu mund të qëndrojë në një tryezë, raft ose komo të zbrazët.

6. Një qilim luksoz

Ju duhen vetëm këto 6 gjëra për një shtëpi me stil

Nuk ka rëndësi nëse jetoni në një apartament të vogël apo një shtëpi me plan të gjerë, një qilim mund të bëjë të gjitha ndryshimet në ambientin e brendshëm. Zgjidhni një qilim prej pelushi që ndihet luksoz nën këmbë dhe mos kini frikë të zgjidhni diçka me ngjyra.