Kështu do të duket telefoni inteligjent i ardhshëm Realme GT 2 Fold

Realme është duke përgatitur një telefon inteligjent të palosshëm GT 2 Fold dhe ndërkohë janë shfaqur skica që zbulojnë pamjen dhe karakteristikat e tij të caktuara.

CEO i Realme Madhav Sheth tha muajin e kaluar se nuk kishte asgjë për të thënë për ndërrimin e pajisjeve dhe se e gjithë vëmendja ishte e përqendruar në prezantimin e procesorëve kryesorë dhe karikimin e shpejtë.

Dizajni tregon se kjo është një zgjidhje e re radikale në botën e ndërrimit të pajisjeve, ekrani i jashtëm është në anën e kundërt në krahasim me Galaxy Z Fold dhe hapet nga e djathta në të majtë.

Skicat tregojnë dy kamera 50 megapiskelë dhe një ekran AMOLED 6.5 inç, dhe pasi pajisja të hapet, një ekran AMOLED 8 inç si një tabletë është i disponueshëm.

Porta USB-C ndodhet në të djathtën e poshtme dhe ka një kamerë tjetër në këndin e sipërm të djathtë.

Realme GT Fold 2 pritet të kushtojë më shumë se 1200 dollarë dhe nuk dihet ende se kur do të shfaqet në treg.