Nuk mund ti shpëtonte as Kendall Jenner, manisë për të risjellë edhe një herë modën e viteve 2000

Bazuar në mënyrën sesi të famshmet si Rihanna apo Dua Lipa po vishen këto ditë, mund të mashtrohesh lehtësisht duke menduar se është në të vërtetë viti 2002 – jo 2022.

Stili Y2K po kalon një moment madhor, falë yjeve që po zgjedhin pjesë të veçanta të viteve të hershme (si funde të shkurtra dhe xhinse të ulëta).

Aksesorët e rimëkëmbjes, si kapelet ose çizmet Ugg, janë gjithashtu në trend dhe modelja Kendall Jenner është e gatshme t’i kthehet trendeve të vjetra.

Modelja provoi një palë syze mbrojtëse, syzet e diellit më të famshme të asaj epoke.

Nëse jeni adhurues i “The Simple Life”, do të mbani mend Paris Hilton dhe Nicole Richie që mbanin syzet shumë të gjera gjatë gjithë serisë – shpesh ngjyrosnin një nuancë të kaltër ose rozë.

Jenner e kanalizoi shumë këtë atmosferë retro me syzet e saj të kaltra të zbehta, por ajo e modernizoi pamjen me pjesën tjetër të kombinimit.

Ajo kishte veshur një fustan të shkurtër të ri të stampuar nga Maisie Wilen, shoqëruar me një çantë të vogël krahu.

Është një pamje që mund t’i përkasë lehtësisht viteve 2000, por megjithatë arrin të ndihet super aktuale.

Rezulton se Jenner nuk është e vetme në dashurinë e saj për syzet e mburojës. Kohët e fundit, motra Kim Kardashian ka veshur një stil të veçantë nga Balenciaga, ndërsa Lipa ka zgjedhur një palë portokalli të ndezur në mars.