Pantallona të shkurtra të grave bermuda – artikuj të rinj elegant për verën

Ka shumë sende interesante dhe të larmishme në koleksionet e reja, ndër të cilat do të gjeni ato luksoze. Sidoqoftë, për ata që e duan komoditetin, pa marrë parasysh se ku ndodheni – në zyrë apo me pushime, pantallonat e shkurtra Bermuda janë të domosdoshme.

Sezonin e kaluar, ne tashmë jemi takuar me ta, por më pas dizajnerët në mënyrë aktive sugjeruan të vishnin pantallona të shkurtra të ngushta çiklizmi. Shumë gra të ndjeshme të modës qëndruan larg kësaj sipërmarrjeje, sepse jo të gjitha kishin një figurë të hollë të gdhendur dhe një lartësi prej 180 cm.

Pantallonat e shkurtra Bermuda janë pantallona të shkurtra të gjera në gju ose pak më poshtë. Ata ishin shumë të njohur për pushimet në plazh dhe aktivitetet sportive. Por fillimisht, pantallona të shkurtra të tilla pak mbi gjunjë ishin veshur nga ushtria britanike, të cilët shërbenin në vendet tropikale në trupat koloniale. Ata morën emrin e tyre për popullaritetin më të madh në Bermuda. Ishte. Dhe si ka porositur moda moderne sot?

Si të vishni pantallona të shkurtra bermuda në pranverë dhe verë

Këto pantallona të shkurtra janë përfshirë prej kohësh në veshjet e grave. Ata nuk kanë nevojë për një figurë të përshtatshme, kështu që ata janë bërë një konkurrent i denjë për pantallona të shkurtra të tjera. Sido që të jetë, dhe në sezonin pranverë-verë ata do të bëhen një alternativë e shkëlqyeshme për pantallonat, dhe dizajnerët sugjerojnë t’i veshin ato në çdo situatë jetësore.

Duke studiuar koleksionet e reja pranverë-verë, duhet të theksohet se pantallonat e shkurtra Bermuda janë bërë pjesë e një grupi biznesi kostumesh. Dhe kjo mund të konfirmohet nga dizajnerët e Max Mara. Kostumet e biznesit të kësaj marke zakonisht ofrohen me ngjyra të thjeshta. Për më tepër, seti përfshin një xhaketë, jelek dhe këmishë. Duhet të theksohet se këto modele duhet të vishen me triko ose çorape të gjata. Këpucët ose çizmet e larta mund të përdoren si këpucë.

Shembuj elegant nga Max Mara

Në varësi të proporcioneve të figurës suaj, ju mund të zgjidhni një prerje të përshtatshme të pantallonave të shkurtra Bermuda. Ato mund të jenë të prera drejt, të ndezura, me palosje afër belit, me detaje shtesë në formën e xhepave dhe rripave. Projektuesit e Max Mara ofrojnë xhepa çantash që i ngjajnë uniformës origjinale të trupave britanike. Lidhjet në këto grupe theksojnë ashpërsinë e stilit të biznesit.

Pantallona të shkurtra me stil Max Mara

Në versionin veror të një grupi të tillë, xhaketa mund të përjashtohet. Modeli origjinal në zyrë do të jetë jumpsuit me Bermuda. Një jelek i veshur mbi një jumpsuit do të theksojë stilin klasik të rreptë të setit. Modelet e kostumeve duhet të kenë shigjeta të theksuara. Siç mund ta shihni, në një situatë biznesi, këto modele do të jenë të përshtatshme dhe të rehatshme.

Pranverë-verë 2020 nga Max Mara

Nëse pantallonat e shkurtra Bermuda janë pjesë e versionit dimëror, ato janë të qepura nga materiale të dendura të tilla si leshi dhe pëlhura të tjera që përshtaten. Në verë, ato janë veçanërisht të njohura dhe bëhen nga chintz, liri, pambuk dhe pëlhura të tjera të lehta. Ato mund të vishen me bluza, bluza, këmisha të lehta. Për një parti, pantallonat e shkurtra Bermuda do të duken shkëlqyeshëm me një bluzë byrynxhyk ose një majë elegante.

Pantallona të shkurtra në modë Bermuda

Pantallona të shkurtra në modë Bermuda

Duke përdorur pantallona të shkurtra Bermuda në veshjet e përditshme, si modele verore, mund të lejoni ngjyra të ndritshme.

Pantallona të shkurtra Bermuda - çfarë është më e mira për tu veshur në vitin 2020

Pantallona të shkurtra xhins

Sidoqoftë, është e pamundur të imagjinohet një veshje rastësore pa xhinsin popullor Bermuda. Ne do të kemi një pamje shumë elegant dhe në modë.

Pantallona të shkurtra xhins 2020

Dhe kështu, pantallonat e shkurtra Bermuda ju lejojnë të krijoni ndonjë imazh me pjesëmarrjen tuaj. Ato mund të jenë me bel të lartë, me një fund të ngulitur, të shtrënguar – të thurura ose xhins, me shirita në pjesën e poshtme, në stilin grunge, me shigjeta, me ose pa rrip. Me fjalë të tjera, gjithçka varet nga qëllimi i tyre, përpjesëtimet e figurës suaj dhe natyrisht, nga shija dhe stili juaj.

Pantallona të shkurtra Bermuda për gratë 2020

Pantallona të shkurtra Bermuda për gratë 2020