Publikohen formacionet zyrtare të Spanjë-Francë

Spanja dhe Franca përballen sot në gjysmëfinalet e EURO 2024 në Mynih, në atë që është cilësuar si një tjetër finale e parakohshme e turneut.

Përballë vendoset skuadra që ka dhuruar lojën më të bukur gjatë këtij edicioni, me ekipin më cinik të turneut, i cili ka shkuar deri në këtë pikë çuditërisht falë 2 autogolave, një penalltie në kohë të rregullt dhe një serie penalltish në çerekfinale.

Dy ideologjitë e ndryshme të futbollit do të përballen sot në Mynih, për të caktuar një finaliste, me shumëkënd që mendon se ky duel do të jetë ai i cili do të prodhojë edhe emrin e ekipit fitues të turneut.

SPANJA: Unai Simon; Jesus Navas, Nacho, Laporte, Cucurella; Rodri, Fabian Ruiz; Lamine Yamal, Dani Olmo, Niko Williams; Morata.
Trajner: Luis De La Fuente

FRANCA: Maignan; Kounde, Upamecano, Saliba, T. Hernandez; Kante, Tcouameni, Rabiot; Dembele, Kolo Muani, Mbappe.
Trajner: Didier Deshamps