Qirinj Dekorativë: Ide DIY Në Fotografi Për Të Stiluar Shtëpinë Tuaj

Ndërsa mbrëmjet e verës afrohen, nuk ka asgjë si një zbukurim i personalizuar për ta bërë dhomën e ndenjes ose verandën tuaj bashkëkohore edhe më komode dhe të nënshtruar! Po ju mbarojnë idetë? Mos bej panik! Me qirinjtë e shtrirë në dollap dhe të gjitha idetë e shprehura të bëra nga vetë që kemi përgatitur për ju, do të jeni në gjendje të krijoni mrekulli brenda pak minutash. Demonstrim në galerinë tonë plot frymëzim për çdo shije, sezon dhe buxhet. Pra, varet nga ju!

Idetë kryesore në fotografi për të bërë një zbukurim të qirinjve DIY të denjë për admirim

Dekorimi i qirinjve DIY nga idetë e zakonshme të stilit skandinav të përshtatshëm për festimet e fundvitit

Jeni adhurues i qirinjve? Epo, kjo bie shumë mirë, sepse kemi një gamë të gjerë të tyre! Qirinjtë e thjeshtë, por aktualisht super të modës, janë mënyra më e mirë për të ndezur një dhomë duke i dhënë asaj një dozë të mirë ngrohtësie dhe intimiteti. Pothuajse të gjithë i duan dhe kjo është arsyeja pse ka qindra mënyra të ndryshme për t’i adoptuar në shtëpi. Dhe në këtë kontekst, këtu do të gjeni vetëm idetë më të mira për dekorimin e qirinjve duke lëvizur në internet. Pra, cilido stinë apo rast, shtëpia juaj do të jetë gjithmonë e ndriçuar.

Një portokall i shndërruar në një dekor qiri të denjë për emrin e tij

Punë e shpejtë për zbukurimin e qirinjve DIY si ta rregullojmë qirinjën

Keni nevojë për një dekor origjinal dhe ekologjik në të njëjtën kohë? Drejtojini vetes një krijim të vogël të lezetshëm me idenë tonë të parë të ngrohtë dhe 100% natyrale: një portokall (ose një limon) i shndërruar në një qiri me aromë të bukur. Si të bëhet? Një portokall, një thikë, pak vaj ulliri dhe jeni gati për të shkuar. E thjeshtë, por super krijuese, kjo dekoratë do të mahnisë të gjithë mysafirët tuaj. Prandaj mos vononi dhe jepjani një shans të dytë lëkurave tuaja të portokallit.

Shirit maskimi, një nga miqtë më të mirë të dekorimit të qirinjve DIY

Dekorimi i qirinjve DIY si ta personalizoni qirinjën me materiale themelore

Nëse keni një rrip kasete maskimi në dollapin tuaj, shkoni përpara dhe vendoseni në punë. Mbështilleni atë rreth qirinjve tuaj, siç tregohet në tutorin tonë të vogël më lart, dhe vendosini ku të doni. Në tryezën tuaj të kafesë, pranë dritares ose kudo, zgjedhja është e juaja!

Dekoratë bukuroshe duke sjellë një nuancë sofistikimi në çdo rast të veçantë

Qirinj Deco pjesë e dasmës DIY origjinale e personalizuar

Për një pjesë magjike, ekipi ynë editorial ka zgjedhur një zbukurim qiri lundrues që do të sjellë vetëm një “wow! »Në brendësinë tuaj. Për ta bërë këtë, ne përsëri do të mbështetemi te dritat e çajit. Pse Epo, sepse siç ju kemi treguar tashmë, kjo është një dekoratë lundruese. Dhe për ata prej jush që nuk janë në dijeni, përparësia kryesore e këtij lloji të qirinjve është se ato janë super të lehta dhe nuk fundosen.

Dekorimi i qirinjve lundrues DIY ide origjinale pjesë e sofistikuar

Pra, mbushni disa gota të gjata me ujë dhe vendosni qirinjtë tuaj të vegjël në to. Në varësi të shijes tuaj, zhytni një ose më shumë elemente dekorative në të. Degët, petalet e trëndafilave, gjethet ose lulet e plota, lini krijimtarinë tuaj që t’ju udhëheq.

Për këtë zbukurim tjetër, ne ndërrojmë portokall për dy mollë të kuqe

Dekorimi vjeshtor i qirinjve DIY i bërë nga materiale të ngrënshme

Nuk keni agrume në shtëpi? Nuk ka problem! Duke ndërruar lëkurat e portokallit për disa mollë të kuqe, ju do të merrni një mbajtëse të përsosur të qirinjve për festën e Krishtlindjes. Prandaj, nxirrni frutat nga kuzhina juaj, kapni disa drita çaji dhe provoni një punëtori të vogël DIY në shtëpi. Kështu që nuk do të keni një justifikim për të mos provuar pjesën tjetër të ideve tona të mrekullueshme më poshtë.

Kavanoza qelqi, gjethe vjeshte, drita çaji dhe voila

Dekorimi origjinal i qirinjve verë DIY fletë vjeshte

4 ide të ndryshme DIY duke vendosur qirinj në qendër të vëmendjes

Dekorimi i qirinjve verë DIY për pjesën e jashtme komode të nënshtruar

Shandanët e vjeshtës për tu vendosur në qendër të tryezës tuaj

Idetë e ideve kryesore të dekorimit të qirinjve DIY krijoni vetë
Dekoratë festive e qirinjve të Krishtlindjeve
Qirinj Deco ide të personalizuara DIY të vizatuara në internet
Dekoratë natyrale e qirinjve për secilën sezon, 50 idetë kryesore për të nxjerrë
Dekorimi origjinal i qirinjve DIY sezoni i përsosur i verës
Dekorimi i qiriut të personalizuar DIY 50 ide imazhe
Dekorimi i qirinjve verë me lule natyrale prej guri
Dekorimi i qirinjve DIY ide të personalizuara të DIY provoni në shtëpi
Qirinj dekorativë DIY tryezë origjinale e pjesës qendrore të vjeshtës
Dekorimi i personalizuar i qirinjve DIY për ta bërë brendësinë komode të zbutur
Dekorim bohem qiri me kavanoz qelqi me fund pëlhure
deco qirinj origjinale ide te lehta per te bere DIY qiri qelqi lundrues
Dekoratë super origjinale e personalizuar e qirinjve DIY
Qirinj Deco ide e personalizuar prej pëlhure DIY
Dekorim shumë i thjeshtë i qirinjve DIY për ta bërë vetë
Dekorimi i qirinjve DIY idetë më të mira origjinale bëni vetë