‘Rifreskoni’ dollapin tuaj këtë verë

Perr t’i dhënë dollapit tuaj një rifreskim veror ndiqni këto këshilla:

1.Fustani i rivierës

Zgjedhjet më të hijshme të këtij sezoni nxjerrin një ndjeshmëri riviere dhe kërkojnë shumë pak në mënyrën e stilimit. Veshja maxi asimetrike ‘Isa’ e Three Graces London në jeshile deti është një shembull i tillë; thjesht shtoni sandale dhe syze dielli të mëdha. Marka australiane Matteau është e aftë në dizajne që kapin humorin e qetë të plazhit Bondi të Sidneit, si ky stil i përzierjes së pambukut dhe mëndafshit. Të dy modelet janë pjesë e modifikimit tonë NET SUSTAIN të modeleve të krijuara më me vetëdije. Përndryshe, shikoni fustanin maxi prej pambuku të Johanna Ortiz-it, i cili është një stil ëndërrimtar për t’u veshur mbi bikini dhe kapelë dielli.

2.Kimonot elegante

Kur jeni në plazh ose buzë pishinës, dollapi juaj ka të ngjarë të përbëhet kryesisht nga rroba banje, por mos i lini pas dore komonot elegante. Pavarësisht nëse jeni duke shkuar për të ngrënë drekë në një klub plazhi ose dëshironi t’i jepni lëkurës tuaj një pushim nga dielli, këto kimono ofrojnë një veshje të menjëhershme dhe të lehtë. Së pari, kombinimi i pantallonave të shkurtra dhe këmishave, kompletet që përputhen, si ky dyshe karamele-rozë me vija, Faithfull The Brand + NET SUSTAIN, janë një zgjedhje veçanërisht e zgjuar. Për elegancë plazhi me një prekje bohemiane, provoni një fund nga Zimmermann.

3.Pantallona të shkurtra gati për plazh

Të krijuara nga pambuku ultra i butë, pantallonat e shkurtra gati për plazh kapin thelbin e verës dhe janë elementë thelbësorë për valixhen tuaj të pushimeve. Këtë sezon, stilistët përqafuan mundësitë e çuditshme që ofron silueta nëpërmjet printeve idilike. Pantallonat e shkurtra ‘Eshe’ me vija të Lemlem do të duken të shkëlqyera me bikini të theksuara dhe çantën e koshit me përmasa të mëdha. Pantallonat e shkurtra diellore me printe ananasi të La DoubleJ sjellin një humor tropikal, veçanërisht kur kombinohen me pjesën e sipërme koordinuese.

4.Çanta për ditën dhe natën

Një çantë shporte e gjerë do të ketë gjithmonë një vend gjatë pushimeve. Këto çanta do t’i shtojnë shkëlqim dollapit tuaj të pushimeve. Çanta nga “Tropicalia” është e krijuar për qiellin blu dhe rrezet e diellit; Versioni i relaksuar i Jimmy Choo është i zbukuruar me rruaza; ndërsa stili me ngjyrë të zezë të Loewe nxjerr në pah llojin e humorit bohem.

5.Rroba banje të hijshme

Rrobat e banjës elegante janë një investim i zgjuar prandaj që zgjidhni modele që funksionojnë si një kostum elegant, dhe do të maksimizoni veshjen. Silueta e “Tarsila” e markës me bazë në Rio, Haight, është e mbushur me magjepsje braziliane, ndërsa stili me printe i Toteme-së kap freskinë skandinave. Diku tjetër, stili me vija blu të Eres është zgjedhja perfekte për t’u veshur me pantallona prej liri dhe vathë ari për elegancë të lehtë në mbrëmje. Zgjidhni dizajnin e bardhë të freskët të Matteau.

6.Aksesorët unike

Shpesh, janë detajet ato që bëjnë diferencën. Kapelet prej kashte të punuar me dorë të Gigi Burris janë një shembull i tillë. Kapelja e diellit ‘Claiborne’ është zgjedhja perfekte. Kapelja e “Le Bob” e markës franceze është një pjesë e veçantë edhe këtë sezon. Syzet e diellit, gjithashtu, janë një çelës i një arratisjeje ekzotike, nuk mund të gaboni me syzet e Celine Eyewear. Më në fund, sigurohuni që peshqiri juaj i plazhit të jetë po aq magjepsës sa veshja juaj me dizajne elegantew nga Loewe dhe Loro Piana.