Tragjedi e tmerrshme, sulmuesi i Eganatias Dwamena, humb jetën pas kolapsit që pësoi në fushë

Lajmi është bërë i ditur nga burime pranë spitalit ku ai ndodhej dhe nga zyrtarë të FSHF.

Ai humbi ndjenjat gjatë ndeshjes me Partizanin dhe u dërgua menjëherë në spital. Pavarësisht ndihmës së shpejtë, futbollisti nuk arriti që të mbijetonte dhe ka ndërruar jetë në moshën 28-vjeçare.

Burimi: Panorama Sport