Trendet e mundshme të modës për tapetin e kuq në vitin 2021

Ashtu si ne të tjerët, stilisti i famshëm Brad Goreski mezi po pret fundin e karantinës – dhe, siç mund të pritet nga dikush jeta e të cilit rrotullohet rreth modës, po bën përgatitjet e para në pritje të atyre mbledhjeve të para të lumtura shoqërore.

“Unë kam qenë duke rifreskuar dollapin tim për një vit të ri”, thotë stilisti, i cili numëron yje si Kaley Cuoco, Sarah Hyland, Demi Moore dhe Rashida Jones në listën e tij mbresëlënëse të klientëve.

Dhe pas një viti kur rrobat e shtëpisë sunduan mbi të gjitha, ai parashikon që yjet do të jenë gjithashtu të gatshëm të heqin tutat – të qetë siç janë – në favor të eksperimentimit me një përzierje të materialeve dhe zbukurimeve në tapetin e kuq.

“Do të më pëlqente të shihja ngjyra të ndritshme, shkëlqim dhe magjepsje, rruaza, xhevahire”, thotë ai. “Couture sapo u tregua në Paris dhe Milano. Koleksionet kanë qenë kaq të bukura dhe frymëzuese, kështu që shpresoj të shohim disa nga këto pjesë të bukura nga pista”.

Më poshtë, ua sjellim trendet që Goreski mendon se mund të dominojnë në tapetin e kuq për sezonin e ardhshëm të çmimeve dhe më gjerë:

Rikthim në veshje elegante

Ringjallje e gjërave të ndritshme dhe të guximshme

Theksim në stilin personal

Fokus në siluetat e thjeshta

GELDTrade.al